Aktuality (2019-2020)

Malování do písku podsvícené světlem

19.10.2024 Pavel Lebduška

Žáci ŠKOLNÍ DRUŽINY "Nepleši" se seznámili s novou zajímavou technikou - malování do písku podsvícené světlem. Vznikly tak krásné a výrazné obrazy.

Podzim s Josefem Ladou

19.10.2024 Pavel Lebduška

ŠKOLNÍ KLUB a ŠKOLNÍ DRUŽINA "Nepleši" se v uplynulém týdnu věnovali JOSEFU LADOVI a jeho podzimním obrázkům. Podle jeho předloh se žáci snažili podobné obrázky taktéž nakreslit.

ŠD BUBLINKY - Den stromů formou hry

19.10.2024 Pavel Lebduška

ŠD BUBLINKY - Den stromů, drobná zmínka formou hry.
V České republice připadá Den stromů právě na 20. října, je to svátek, který stromy oslavuje prostřednictvím jejich společného sázení. V současné době se Den stromů slaví ve více jak 40 zemích světa. Bublinky si takové stromy formou hry také vysázeli.

DRAKIÁDA

11.10.2024 Pavel Lebduška

Žáci školního klubu a školní družiny v tomto týdnu vyráběli draky, aby si pak společně užili velkou podzimní drakiádu. K vidění byly rekordní výkony, kdy se některé draky dostaly až k nebesům. Nebyla nouze ani o tu horší stránku - a to rozmotávání draků z provázků - to byla leckdy pořádná šichta! Ale vše jsme zvládli bez větší újmy.

KÁVOVÁ TECHNIKA

11.10.2024 Pavel Lebduška

Žáci školní družiny "Nepleši" pod vedením paní vychovatelky Jitky Vránové se pustili do netradiční výtvarné techniky - KÁVOVÉ. Pomocí kávy vybarvovali předtištěné obrázky. Kávou to teď díky vyvěšeným obrázkům voní po celé škole!

Kroužek vázaného písma

06.10.2024 Pavel Lebduška

PÍSMO COMENIA SCRIPT
V naší škole vyučujeme naše žáky už více než deset let nevázané písmo Comenia Script. Snadnost jeho osvojení přispívá k větší psychické pohodě dětí, motivuje je a přispívá k pozitivnímu vztahu ke čtení a psaní. Vázané písmo se všechny děti učí číst v rámci běžného vyučování a pro zájemce ze třetích a čtvrtých ročníků nabízíme též kurz psaní písmem vázaným. V letošním školním roce jsme otevřeli dva tyto kurzy, ve kterých si děti osvojují dovednost psát písmem vázaným.