Aktuality (2019-2020)

$article->head

PROPOJENÍ GENERACÍ NA SLOVANCE

01.03.2024 Tomáš Policer

PROPOJENÍ GENERACÍ NA SLOVANCE

Další setkání se seniory v rámci projektu Erasmus+ se uskutečnilo 22. 2. 2024 v prostorách naší školy. S žáky jsme připravili pro seniory „INTERAKTIVNÍ DÍLNY“, jejichž cílem byla hlavně komunikace, sdílení zkušeností a rozvoj sociální inteligence našich žáků. Toto společné odpoledne se neslo v duchu přátelských rozprav a úsměvů. Naši žáci se ukázali jako milí společníci během hraní deskových her, diskusí i přípravě drobného občerstvení. Stali se  trpělivými poradci při práci na počítačích, kde si senioři připravili krásné digitální velikonoční přání, naučili se pracovat s grafikou, animacemi a videem. Žáci si se zájmem prohlíželi staré fotografie a naslouchali zajímavým vyprávěním.

Milí senioři, děkujeme, že jste mezi nás opět přišli…

Vaše Slovanka   

$article->head

Krakonoš a jeho přátelé

25.02.2024 Pavel Lebduška

ŠKOLNÍ KLUB se přihlásil do mezinárodní výtvarné soutěže Euroregionu Nisa pro děti a mládež ve věku 7 - 19 let ze 3 zemí (ČR, Slovensko a Polsko) na téma: "KRAKONOŠ A JEHO PŘÁTELÉ".
V uplynulém týdnu žáci školního klubu dle předloh a své fantazie malovali a kreslili Krakonoše.
 

$article->head

Projektový den v přípravné třídě

24.02.2024 Pavel Lebduška

Včerejší páteční projektový den si užili i v PŘÍPRAVNÉ TŘÍDĚ. Na téma "NAŠE TĚLO" se žáci dozvěděli spoustu zajímavostí a užitečných informací. Na závěr společně sestavili kostru jménem Pepa.

$article->head

Projektový oborový den ve třídě 1.C

23.02.2024 Pavel Lebduška

Dnes na naší škole proběhl PROJEKTOVÝ OBOROVÝ DEN na téma ŘEMESLA  A POVOLÁNÍ.
Žáci 1.C pracovali ve skupinkách:
1) lékař - ošetření u lékaře, první pomoc
2) krejčí, švadlena - šití, vyšívání, háčkování - taška, čepice, rukavice
3) pekař - koláče a jitrnice
4) umělec - 3D pero - šperky, zvířátka.

$article->head

KARNEVAL ŠD

21.02.2024 Pavel Lebduška

KARNEVAL na naší škole, téměř jak v brazilském Riu de Janeiru, proběhl dnes v tělocvičně pod taktovkou školní družiny. Velký průvod masek, který prošel napříč celou školou a pestrý program nenechal nikoho v klidu, všichni si dnešní karnevalové odpoledne náležitě užili.

$article->head

Sklářské muzeum Nový Bor

17.02.2024 Pavel Lebduška

V uplynulém týdnu vyrazila naše přípravná třída (P.A) na exkurzi do sklářského muzea v Novém Boru. Všichni byli nadšeni a hlavně překvapeni co vše se dá vyrobit ze skla. Výlet vlakem byl pro žáky také velkým zážitkem.