McDonald´s cup 1.-3. třída, ZÁKUPY

ŽÁKŮM 1.-3. TŘÍDY UTEKL POSTUP DO FINÁLE MEZI PRSTY

Dnes se v Zákupech odehrál prestižní fotbalový turnaj žáků 1.-3. třídy McDonald´s cup. Turnaje se zúčastnilo celkem 15 škol, které byly nalosovány do 3 skupin po 5-ti týmech. Z každé skupiny si pouze vítěz zajistil postup do celkového finále.
Naši žáci zahájili turnaj nejlepším možným způsobem, první dva zápasy vyhráli. Ve třetím zápase se střetli s také doposud neporaženou ZŠ Tyršovkou. Bylo jasné, že se tady rozhodne, kdo bude mít blíže k postupu ze skupiny. Naši žáci se v tomto zápase trápili, neproměnili spoustu dobrých příležitostí, přesto ještě minutu před koncem drželi nerozhodný stav 1:1. V poslední vteřině zápasu však přišel nečekaný zkrat našeho obránce, který ve vápně zahrál rukou a byla proti nám nařízena penalta! Tu s přehledem soupeř proměnil, vzápětí hned zápas rozhodčí ukončil. Tato prohra znamenala pro naše žáky 2. místo ve skupině a tudíž stopku za vysněným postupem do finále. Holt někdy je sport krutý. V posledním zápase naši žáci porazili Partyzánku 3:2. Přestože po celý turnaj pouze jednou prohráli a 3x vyhráli, jeden jediný zápas rozhodl o osudu celého turnaje. Slabou náplastí pak je stříbrná medaile za umístění ve skupině. Celkově si připisujeme 4.-6. místo.

Výsledky našich žáků:
ZŠ Slovanka – ZŠ Doksy 5:0
ZŠ Slovanka – ZŠ Špičák 4:1
ZŠ Slovanka – ZŠ Tyršova 1:2
ZŠ Slovanka – ZŠ Partyzánská 3:2

Pořadí ve skupině:
1. ZŠ Tyršova Česká Lípa
3. ZŠ Partyzánská Česká Lípa
4. ZŠ Špičák Česká Lípa
5. ZŠ Doksy

Matěj Pillár, Ondřej Opl, Matyáš Pilař, Alex Vanik, Tobias Reichelt, Mikuláš Tollár, Tomáš Novák, Matěj Musil, Jura Ganbat.

Publikováno: 09.05.2023