FOTBALOVÝ TURNAJ FAČR

TURNAJ V KOPANÉ ZÁKLADNÍCH ŠKOL ŽÁKŮ 2. STUPNĚ

Dnes se na stadionu U Ploučnice v České Lípě konalo první kolo fotbalového turnaje základních škol žáků 2. stupně. Do turnaje se přihlásilo celkem 11 základních škol okresu, které byly rozděleny do 2 skupin. Jedna (pětičlenná) skupina se odehrála dnes, druhá (šestičlenná) je na pořadu zítra. Vítězové skupin si zajistili postup do krajského finále do Liberce. Naši žáci odehráli dnešní skupinu s bilancí 2 výhry a 2 prohry. Obsadili tak konečné 3. místo. Specialitou tohoto turnaje byla podmínka, dle které se turnaje nemohli zúčastnit hráči hrající víc než krajskou soutěž, tudíž bez hráčů České Lípy, Liberce a Jablonce. V našem týmu nastoupilo 8 hráčů, kteří v životě neokusili velkou kopanou, ale poprali se s tím dnes statečně. Všem patří poděkování za dnešní vzornou reprezentaci školy!

Výsledky našich žáků v turnaji:
ZŠ Slovanka – ZŠ Stráž pod Ralskem  0:3
ZŠ Slovanka – ZŠ Lada  2:0
ZŠ Slovanka – ZŠ Jižní  1:0
ZŠ Slovanka – ZŠ Nový Bor  0:3

Celkové pořadí skupiny:
1. ZŠ Stráž pod Ralskem
2. ZŠ Nový Bor
3. ZŠ Slovanka
4. ZŠ Lada
5. ZŠ Jižní

Matěj JAHODA, Maxmilián FIŠER (oba 7.A), Pavel ERBEN, Mikuláš BARVÍŘ, Zachar KARAULOV (všichni 7.C), Tadeáš NEUMANN, Matěj ŽITAVSKÝ, Lukáš ŠAMŠA (všichni 8.C), Jan PROCHÁZKA, Michal ŠÍF, Samuel BÍLY (všichni 9.A), Vítek LÁT (9.C)