Zpestření výuky na 1.stupni v rámci projektu "Mléko do škol"

Začátkem minulého týdne bylo k nám do školy dovezeno 12 bedýnek plných nejrůznějších sýrů, aby mohli žáci prního stupně v rámci výuky ochutnat několik druhů lahodných mléčných výrobků.

Některé děti se s chutí určitých druhů sýrů seznámily prvně.

Dozvěděly se, odkud který sýr pochází, jaké minerály a vitamíny obsahuje a proč je pro lidský organismus tak prospěšný.

Některé paní učitelky vedly ochutnávky čistě zábavnou poznávací formou, jiné tuto příležitost důvtipně propojily i s jinými předměty, jako byla třeba matematika ve třídě paní učitely Šantrůčkové.

V závěru děti vyhodnocovaly, jaký sýr jim chutnal nejvíce a který naopak nejméně. Obecně se dalo říct, že na plné čáře zvítězily sýry plátkové, konkrétně pak Eidam a Gouda.

Bylo to velmi příjemné zpestření výuky a doufáme, že takové příležitosti se nám dostane i do budoucna.

Autor: Petra Dvořáková Malá
Publikováno: 15.06.2023