Žáci 1. stupně přepisují historické dějiny naší školy!! Podruhé za sebou krajským mistrem ve florbalu!!!

FLORBALOVÝ ZÁZRAK POKRAČUJE!!!! ŽÁCI ZŠ SLOVANKA PŘEPISUJÍ OPĚT HISTORICKÉ DĚJINY!!

Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky – toto pravidlo dnes radostně „porušili“ naši florbalisté 1.stupně v krajském finále v Liberci, kde obhájili loňský titul a mohou se tak podruhé za sebou radovat nejen z titulu krajského mistra, ale i z postupu do březnového národního finále do Prahy!!!! Přepisují tak opět historické sportovní dějiny naší školy!!

V téměř totožném složení (bez 3 hráčů, kteří již přešli na II. stupeň – nahradili je jiní hráči) zajížděli dnes naši žáci I. stupně na krajské finále do Liberce pokusit se napodobit loňský úspěch v podobě zisku titulu krajského mistra. Na titul si dělalo zálusk více týmů – především liberečtí Ledoví Trhači, kterým naši žáci „vyfoukli“ v loňském roce hned dvě účasti v republikovém finále (Ostrava, Plzeň) a také domácí liberecký tým Lesní, ve kterém hráli prim hráči místního FBC Liberec.

Naši žáci však i dnes potvrdili roli velkého favorita – ve své skupině nenašli ani jednou svého přemožitele a z 1.místa postupují do semifinále.

V něm došlo právě na souboj s již zmiňovanými Ledovými Trhači. Přestože se očekávala vyrovnaná bitva (v loňském roce naši žáci s tímto soupeřem zvítězili 6:5 a remizovali 5:5), vítězí naši žáci vysoko 9:3 a stejně jako v loňském roce postupují do FINÁLE!

Ve finále se střetly týmy, které po celý turnaj neokusily ani jednou bodovou ztrátu, zvítězily ve všech 5 svých zápasech a tak bylo jasné, že jeden z nich si připíše nejen první porážku v celém turnaji, ale také jako poražený přijde o jedno jediné postupové místo do národního finále…

ZŠ SLOVANKA – ZŠ LESNÍ LIBEREC.

Finále jako břemen – vyhecované, vyrovnané, skóre se neustále měnilo.. Ještě v polovině druhého poločasu nebylo zřejmé, který tým zvítězí.. Nakonec se sportovní štěstíčko obrátilo k našim borcům, kteří vítězí po nervydrásajícím průběhu 9:7 a přepisují tak historické dějiny naší školy ziskem titulu krajského mistra podruhé za sebou!! GRATULUJEME!!!!

Výsledky našich žáků ve skupině B:

ZŠ Slovanka – ZŠ Ještědská Liberec 8:1

ZŠ Slovanka – ZŠ Doctrina Liberec 9:3

ZŠ Slovanka – ZŠ Riegerova Semily 10:3

ZŠ Slovanka – ZŠ Klíč Česká Lípa 8:3

Pořadí ve skupině B:

2. ZŠ Doctrina Liberec

3. ZŠ Ještědská Liberec

4. ZŠ Dr. Riegra Semily

5. ZŠ Klíč Česká Lípa

Semifinále krajského finále:

ZŠ Slovanka Česká Lípa – ZŠ U Školy Liberec (Ledoví Trhači) 9:3