ERASMUS+ a projekt žáků „MOSTY V NÁS...“

$article->head

ERASMUS+ a projekt žáků „MOSTY V NÁS...“

V říjnu 2023 se naši žáci 8. a 9. tříd v rámci projektu spolufinancovaném Evropskou unií Erasmus+ vypravili „na zkušenou“ do spřátelené školy ve Slovinsku. Týden se účastnili výuky ve školách v Zavrči a Cirkulane, setkávali se s vrstevníky, místními učiteli a ostatními pracovníky školy. Dalším úkolem bylo také to, že zjišťovali, jak tato škola a obec pracuje a komunikuje s místní komunitou.

S nabytými zkušenostmi naši žáci po návratu ze Slovinska připravili projekt s názvem „MOSTY V NÁS“, jehož úkolem je sbližovat generace.

Dne 4. 12. v odpoledních hodinách proběhla první část tohoto projektu. Žáci se sešli se seniory, připravili pro ně krátké vystoupení s předvánoční tematikou a celý projekt jim představili. Podělili se s nimi také o zkušenosti s cestou do Slovinska. Celé setkání bylo velice milé, příjemné a již nyní se těšíme na další.

Mgr. Kateřina Černá, žáci tříd 8. A, 8. B a 9. A

Připojené fotografie

Autor: Tomáš Policer
Publikováno: 05.12.2023
Ročník: 2019-2020
Sdílet na Facebook