„ČTENÍ PŘI LAMPIČCE“ NA SLOVANCE

$article->head

„ČTENÍ PŘI LAMPIČCE“ NA SLOVANCE

V rámci projektu ERASMUS+ připravujeme s našimi žáky seriál akcí s motivačním názvem „MOSTY V NÁS…“, který má za úkol sbližování generací v našem regionu.

24. 1. v podvečerních hodinách jsme se sešli tentokrát ve školní knihovně. Povídali jsme si o knížkách, o tom, co četba přináší a jaké jsou právě ty naše „srdcovky“. Přes vzpomínky na Malého Bobše, ukázku různých vydání Malého prince, příběhy o záhadách, vážné téma skutečných životopisných příběhů z těžkých období naší historie jsme se dostali k fantasy knihám a Deníkům malého poseroutky.

Obohacující pro všechny byla návštěva naší absolventky, v současné době studentky oboru Knihovnictví na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, která vyprávěla o své účasti na projektu Erasmus+. V rámci vysokoškolského studia ukončila čtyřměsíční stáž v norském Oslu a obohatila nás o zkušenosti získané v této krásné zemi. Senioři tak poznali, jaké možnosti mají dnešní mladí lidé, jak samozřejmé je pro ně komunikovat a studovat v angličtině, cestovat a získávat cenné vědomosti ve svém oboru. Pro žáky to byla jistě velká motivace k účasti na podobných projektech i během dalšího studia.

Již nyní se těšíme na setkání 22. 2. 2024 od 16.00 hodin v prostorách školy. S žáky jsme připravili pro seniory „INTERAKTIVNÍ DÍLNY“, jejichž cílem je hlavně komunikace, sdílení zkušeností a rozvoj sociální inteligence našich žáků.

Autor: Tomáš Policer
Publikováno: 13.02.2024
Ročník: 2019-2020
Sdílet na Facebook