ZŠ Slovanka
titulektitulekFacobook ZŠ Slovanka

Kvalifikace o republikové finále JIČÍN - 10. 4. 2018

ŽÁCI 8.-9.TŘÍDY ZŠ SLOVANKA VE SVÉM HISTORICKY PRVNÍM KVALIFIKAČNÍM FINÁLE O POSTUP DO REPUBLIKY V JIČÍNĚ SVÝM SOUPEŘŮM STATEČNĚ VZDOROVALI

V úterý 10.dubna 2018 zajížděli žáci ZŠ Slovanka (jako vítěz Libereckého kraje) do Jičína na svoji premiérovou basketbalovou kvalifikaci o postup do republikového finále.
Spolu s nimi autobusem cestovalo i 30 vybraných žáků školy, kteří měli svůj tým svými hlasivkami podpořit, s pedagogickým dozorem (Mgr. Jaroslava Letáková - zástupkyně školy a Mgr. Alena Hejlová).
Již jména soupeřů naznačovala, že to bude pořádně těžký oříšek – vítěz Středočeského kraje NYMBURK a vítěz Královéhradeckého kraje NOVÁ PAKA.
V obou týmech nastoupilo několik hráčů mládežnických reprezentačních výběrů, a tak se dala očekávat ta nejvyšší basketbalová kvalita.
Žáci ZŠ Slovanka statečně vzdorovali, kvalita a vyspělost soupeřů se však projevila víc než dost. Celkové klání nakonec ovládli hráči Nymburka, kteří svou hrou a produktivitou ostatní převyšovali, druhé místo získala Nová Paka a třetí žáci ZŠ Slovanka.
Při vyhlášení výsledků si vzal slovo ředitel turnaje pan Josef Čurda a smekl před českolipskými hráči.
„Pořádám finálové turnaje již mnoho let a mohu říci, že tento byl opravdu kvalitní, sešly se tu ty nejlepší týmy svých krajů. Především bych chtěl smeknout před hráči České Lípy, kteří i přes dvě prohry odehráli výborný turnaj a myslím, že za poslední roky to je dnes jeden z nejlepších týmů, který Liberecký kraj ve finálové části reprezentoval, klobouk dolů...“ vyjádřil poklonu českolipským hráčům před celou sportovní halou ředitel turnaje Josef Čurda.

Výsledky kvalifikačního finále v Jičíně:
Gymnázium Nymburk – ZŠ Nová Paka  40:27
ZŠ Slovanka – Gymnázium Nymburk  22:40
ZŠ Slovanka – ZŠ Nová Paka  33:44

Celkové pořadí:
1. Gymnázium Nymburk
2. ZŠ Nová Paka
3. ZŠ Slovanka Česká Lípa

ZŠ Slovanku reprezentovali:
Lukáš Třeštík, Sergelentugs Oyungerel, Altanbagana Amarzaya, Vít Kašpar, Václav Kříž, Miroslav Novák, Marcel Řeháček, Samuel Magassouba, Filip Sertič, Jan Černý

Mgr. Pavel Lebduška

Rodiče vítáni EkoskolaProjekt zdravá školaŠkolní poradenské pracovištěŠkola v pohybuRádio SlovankaEkoskola
Copyright 2009 | Developed by Ace IT s.r.o.