ZŠ Slovanka

Svačinky

U P O Z O R N Ě N Í

Vážení rodiče,

Dne 20.9.2016 vstoupila v platnost Vyhláška č. 282/2016 o požadavcích na potraviny, pro které je přípustná reklama a které lze nabízet k prodeji a prodávat ve školách a školských zařízeních.

Tato vyhláška určuje u jednotlivých kategorií potravin jaká je nejvyšší přípustná hodnota soli, tuků a cukrů na 100g nebo 100ml jednotlivých potravin. Rovněž zakazuje používat dresink, kečup, hořčici a majonézu.

Z výše uvedeného důvodu budeme ve školním automatu nabízet od 26.9.2016 nové druhy svačinek, které budou tyto požadavky splňovat. Dále se bude měnit sortiment bezlepkových výrobků (oblíbené trubičky pouze do vyprodání zásob – nesplňují požadavky vyhlášky).

Z důvodu uzavření pekárny již nebude pečivo dodávat pekárna Limma a.s. Česká Kamenice. Dodavatelem pečiva budou Jizerské pekárny a.s., které u některých výrobků výše uvedenou vyhlášku splňují.

Rovněž v bufetu školy budou některé potraviny k prodeji pouze do vyprodání zásob.

Školní automat - Základní škola Slovanka, Česká Lípa, Antonína Sovy 3056, příspěvková organizace

Ceník výrobků k prodeji dle kalkulace

- svačinky od 1.9.2017

1. Zapečený toust – toustový chléb (2 plátky), rama, šunka drůbeží, sýr Eidam, zelenina
hmotnost celkem cca 100g 14,-Kč

2. Rohlík světlý - rohlík, sýr tavený, zelenina
hmotnost celkem cca 68g 11,-Kč

3. Bulka se šunkou a sýrem - bulka na hamburger, rama, šunka drůbeží, sýr Eidam, zelenina
hmotnost celkem cca 110g 15,-Kč

4. Bulka se sýrem – bulka na hamburger, pomazánkové máslo, sýr Eidam, zelenina
hmotnost celkem cca 105g 14,-Kč

5. Bulka s kuřecím masem – bulka nahamburger, sýr toustový, kuřecí prso, zelenina
hmotnost celkem 140g 19,-Kč

Svačinky pro Vás vyrábějí naše paní kuchařky ve školní jídelně z čerstvých surovin.

Svačinky odpovídají vyhlášce č. 282/2016 Sb.

V České Lípě dne 28.8.2017 Mgr. Václav Špetlík
ředitel školy

Rodiče vítáni EkoskolaProjekt zdravá školaŠkolní poradenské pracovištěŠkola v pohybuRádio SlovankaEkoskola
Copyright 2009 | Developed by Ace IT s.r.o.