Aktuality (2019-2020)

DEN ZEMĚ v 1.C

22.04.2024 Pavel Lebduška

Dnes se na naší škole konal projektový den "DEN ZEMĚ". Žáci 1.C si ho užili nejen ve třídě, kde vybavili kufřík první pomoci pro planetu ZEMĚ a z velkého plátna (25 listů) sestrojili kooperativní obraz, ale i v městském parku, kde je čekala šifrovací hra. Všichni si dnešní den náležitě užili.

Den Země v 6.C

22.04.2024 Barbora Fohlová

6.C dnes oslavila Den Země úklidem kolem naší školy a okolí, po cestě do města dokonce došlo i na volání Městské policie kvůli injekční stříkačce.

Při únikové hře pak žáci využili vědomosti týkající se ochrany naší planety.

Den Země na prvním stupni

22.04.2024 Barbora Fohlová

22. duben - Den Země

Žáci naší školy se již tradičně tento den zapojili do oslavy Dne Země širokou škálou aktivit spjatých s ochranou životního prostředí. Děkujeme kolektivům tříd prvního stupně za sdílené fotografie.

Žáci 7. ročníku na exkursi na LETIŠTI v Praze

21.04.2024 Pavel Lebduška

Ve čtvrtek 18. 4. se vydali naši sedmáci na exkurzi na letiště do Prahy.
Vstoupili terminálem 3 pro soukromé osoby a po průchodem kontrolním rámem vyrazili na letištní plochu.
Viděli starou budovu letiště, mnoho soukromých letadel, práci pozemního personálu i policejní helikoptéru.
Celý program končil v hangáru, kde se opravují letadla.
Práce těchto zaměstnanců letiště sice není vidět, ale je pro fungování letecké dopravy nesmírně důležitá.

ŠKOLNÍ KLUB a dopravní prostředky

20.04.2024 Pavel Lebduška

ŠKOLNÍ KLUB měl v uplynulém týdnu téma: DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - BEZPEČNOST SILNIČNÍHO PROVOZU. Žáci vyráběli modely dopravních značek a dopravních prostředků. Navštívili DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ v České Lípě, kde si zajezdili na kole a koloběžce při funkčních semaforech, poznávali dopravní značky a křižovatky, dbali na opatrnou a bezpečnou jízdu.

BASKETBALOVÉ STŘÍBRO!

18.04.2024 Pavel Lebduška